• EN
سه‌شنبه, 3 مهر 1397
عنوان : اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان سمنان به سامانه رزرواسیون پیوستند
کد خبر : ۱۴۱۹
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ 
ساعت : ۱۲:۱۵:۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: اقامتگاه‌های بوم‌گردی این استان به سامانه رزرواسیون پیوستند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان، «محمد جهانشاهی» امروز و در گفت و گویی افزود: پس از برگزاری همایش توجیهی، آموزشی توسعه کسب و کار بومی و سنتی ویژه مدیران اقامتگاه‌های بوم گردی استان سمنان در روز گذشته، شرایط ورود این مراکز به سامانه رزرواسیون فراهم شد.

وی گفت: این همایش توسط شرکت ایوان هفت اقلیم با حمایت اداره کل میراث‌فرهنگی، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان و جهاد دانشگاهی در اتاق بازرگانی سمنان برگزار شد و پس از آن زمینه راه اندازی اولین انجمن بوم گردی استان در اتاق بازرگانی سمنان نیز رقم خورد.

جهانشاهی افزود: مدرسان متخصص بوم‌گردی در این همایش یکروزه به تبیین روش‌های توسعه کسب و کار بومی و سنتی، تبلیغات و بازاریابی در گردشگری، طراحی و چیدمان بومی، جاذبه‌های غذاهای بومی در بوم‌گردی پرداختند و مدیران اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان را با پایگاه اینترنتی بوم‌گردی به آدرس www.BiaBoom.ir  آشنا کردند.

 مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: در این سامانه اطلاعات لازم در مورد اقامتگاه های بوم‌گردی از جمله رزرو غذا، کالای بوم‌گردی، تولیدات صنایع‌دستی بومی و .... در اختیار علاقمندان به اقامت در واحدهای بوم‌گردی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه تا کنون اطلاعات اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان‌های کرمان، یزد و فارس وارد این سامانه شده است، افزود: به زودی اطلاعات اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان سمنان وارد این سامانه می‌شود.

استان سمنان دارای 43 اقامتگاه بوم گردی است.

استان سمنان دارای 94 مرکز اقامتی شامل 12 هتل، 2 هتل آپارتمان، پنج مهمانپذیر ، 43 اقامتگاه بوم‌گردی، 26خانه مسافر، یک متل و پنج مجتمع اقامتی، محوطه و مجموعه گردشگری است، این واحدها در مجموع دارای یک‌هزار و 309 تخت برای اقامت گردشگران است و ظرفیت اقامتی رسمی در استان سمنان بیش از 2 هزار نفر شب است.بازگشت           چاپ چاپ         

DOURAN Portal V5.0.2.0

V5.0.2.0