• EN
دوشنبه, 27 خرداد 1398
 • ساعت : ۱۵:۲۹:۳۷
 • تاريخ :
   ۱۳۹۷/۰۷/۱۸ 
 • کد خبر : ۲۵۶۹
مدیر کل میراث فرهنگی استان سمنان:
میزان ورود گردشگران خارجی به استان سمنان 15 درصد افزایش یافته است
مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: میزان ورود گردشگران خارجی به استان سمنان از ابتدای امسال تا کنون و در مقایسه با مدت مشابه پارسال 15 درصد افزایش یافته است.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: میزان ورود گردشگران خارجی به استان سمنان از ابتدای امسال تا کنون و در مقایسه با مدت مشابه پارسال 15 درصد افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، «محمد جهانشاهی» امروز و در کارگروه گردشگری استان سمنان که در محل استانداری سمنان برگزار شد، افزود: خوشبختانه ورود و اقامت گردشگران خارجی در استان سمنان نسبت به سالهای گذشته افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه میزان گردشگر خارجی مذهبی در سالهای اخیر افزایش یافته است، گفت: در نظر است با طرح و برنامه‌های تبلیغاتی در فرودگاهها، مترو و نقاط پر بازدید و ... به میزان گردشگر داخلی و خارجی ورودی به استان افزوده شود.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری سمنان نیز در این جلسه گفت: به زودی پروازهای فرودگاه سمنان برقرار می‌شود و آژانس‌های مسافرتی می‌توانند در زمینه اجرای تورهای چند روزه برای مسافران و ... از این طریق فعالیت داشته باشند.

«قدرت ا... ابک» افزود: در نظر است مرز هوایی پروازهای فرودگاه شاهرود نیز افزایش یابد و این موضوع در افزایش صادرات به سایر کشورها و ... موثر است.

وی با تاکید بر توجه و حمایت سایر دستگاههای اجرایی از طرح‌های حوزه گردشگری استان سمنان گفت: رشد گردشگری زمینه ساز اشتغالزایی است.

وی افزود: رشد صنعت گردشگری سه برابر سایر بخش ها زمینه ساز ایجاد اشتغال و به خصوص اشتغال پایدار است.

در این جلسه هفت طرح گردشگری از جمله طرح راهبردی ساماندهی محور شاهرود، بسطام، مجن، ابر، اکو کمپ گردشگری مهدیشهر، ایجاد مجتمع گردشگری در بنه کوه گرمسار، سفره خانه سنتی در شهر سمنان، احداث مجتمع گردشگری در شاهرود و ایجاد طرح حداث روستایی عشایری گردشگری ایل سنگسر در دربند مهدیشهر و ایجاد سفره خانه سنتی در شاهرود مورد بررسی قرار گرفت.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  آخرین بروزرسانی سایت : 1398/03/27 14:15

  5.3.6.0
  V5.3.6.0