• EN
شنبه, 29 تير 1398
 • ساعت : ۱۴:۵۹:۱
 • تاريخ :
   ۱۳۹۷/۰۹/۰۷ 
 • کد خبر : ۲۶۰۲
صدور موافقت اصولی ۱۲ اقامتگاه بوم گردی و سنتی در شهرستان مهدیشهر
سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان مهدیشهر گفت: موافقت اصولی ۱۲ اقامتگاه بوم گردی و سنتی در شهرستان مهدیشهر صادر شد.

سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان مهدیشهر گفت: موافقت اصولی ۱۲ اقامتگاه بوم گردی و سنتی در شهرستان مهدیشهر صادر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، «محمدتقی اعرابی» امروز و در گفت و گویی افزود: این طرح ها با هدف افزایش ظرفیت اقامتی در نقاط مختلف شهرستان مهدیشهر، درجزین، چاشم، فولاد محله، ده صوفیان و شهمیرزاد مصوب شده اند.

وی گفت: برخی از این طرح ها با رویکرد اقامت عشایری و تقویت و معرفی گردشگری عشایری تعریف شده اند و در راستای اجرایی تر شدن طرح خیلخون تا ده خون می باشند.

اعرابی افزود: پیش بینی می شود با راه اندازی این اقامتگاه ها، زمینه  اشتغال بیش از ۱۰ نفر در حوزه گردشگری شهرستان مهدیشهر محقق شود.

وی گفت: ایجاد فضاهای اقامتی سنتی در قالب بوم گردی از اولویتهای میراث شهرستان مهدیشهر است تا ضمن افزایش ظرفیتهای اقامتی مناطق مختلف شهرستان و ظرفیتهای موجود به ویژه در حوزه طبیعت گردی موجب تقویت جوامع محلی در توسعه گردشگری پایدار شود.

وی افزود: تا کنون ۲۲ اقامتگاه بوم گردی و سنتی در شهرستان مهدیشهر به بهره برداری رسیده و پیش بینی می شود با مصوبات اخیر این تعداد تا پایان سال به ۴۰ مرکز افزایش یابد.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مهدیشهر گفت: ایجاد مراکز اقامتی ارزان قیمت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی نقش موثری در توسعه اشتغال روستایی و عشایری دارد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  آخرین بروزرسانی سایت : 1398/04/27 12:34

  5.3.6.0
  V5.3.6.0