چهارشنبه, 14 خرداد 1399
 • ساعت : ۱۲:۳۳:۱۹
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ 
 • کد خبر : ۲۶۹۵
به مناسبت بزرگداشت هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه برپا می شود؛
نمایشگاه روایت گذشته در موزه شاهرود
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شاهرود گفت: نمایشگاه عکس¬های قدیم شاهرود با عنوان «روایت گذشته» به مدت یک هفته در موزه شاهرود در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شاهرود گفت: نمایشگاه عکس­های قدیم شاهرود با عنوان «روایت گذشته» به مدت یک هفته در موزه شاهرود  در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان،«حمید رضا حسنی» امروز و در گفت و گویی افزود: به مناسبت گرامیداشت هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه، نمایشگاه روایت گذشته در این شهرستان برپا می شود.

وی افزود: این نمایشگاه شامل مجموعه ای نفیس از عکس­های قدیم شاهرود شامل حاکمان، دولتمردان، اماکن تاریخی، تجّار و اهالی شهر شاهرود در دوره های قاجاریه و پهلوی است که به همت مرکز اسناد مردمی و هویت فرهنگی موزه آب گردآوری شده است.

حسنی گفت: علاقمندان می­توانند از روز شنبه 28 اردیبهشت لغایت 3 خرداد همزمان با هفته میراث فرهنگی از این مجموعه ارزشمند دیدن کنند.

همه ساله به مناسبت روز جهانی موزه، 28 اردیبهشت ( 18  می ) بازدید از موزه ها در این روز برای علاقمندان رایگان است.

شهرستان شاهرود دارای پنج موزه شامل موزه باستان شناسی و مردم شناسی شاهرود، موزه عرفان شرق بسطام، موزه تخصصی صنعت آب، موزه محلی روستایی قیچ قلعه روستای خیج و موزه محلی روستایی مزج است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  آخرین بروزرسانی سایت : 1399/03/13 12:45

  5.3.6.0
  V5.3.6.0