• EN
جمعه, 26 مهر 1398
 • ساعت : ۱۲:۲۷:۳۴
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ 
 • کد خبر : ۲۷۱۳
برگزاری تور عكاسی گردشگری در روستاهای افتر و اروانه شهرستان سرخه
سرپرست نمايندگي ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان سرخه گفت: تور عکاسی از جاذبه های گردشگری روستاهای افتر و اروانه شهرستان سرخه فردا(چهارشنبه) برگزار می شود.

سرپرست نمايندگي ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان سرخه گفت: تور عکاسی از جاذبه های گردشگری روستاهای افتر و اروانه شهرستان سرخه فردا(چهارشنبه) برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان،«بهمن اخلاقی» امروز و در گفت و گویی افزود: این تور با هدف معرفی جاذبه­های گردشگری و تاریخی شهرستان سرخه و مناطق کمتر شناخته شده این شهرستان برگزار می شود.

وی با اشاره به شرکت 20 عکاس مطرح در این تور، گفت: عکاسی از بافت سنتی، معماری، طبیعت، مغار طبیعی و جاذبه های گردشگری از جمله برنامه های این تور یکروزه است.

سرپرست نمايندگي ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان سرخه گفت: این تور عکاسی با همکاری میراث فرهنگی شهرستان سرخه، دهیاری های افتر و اروانه و بخشداری مرکزی شهرستان سرخه برگزار می شود.

روستای نمونه گردشگری" افتر"، مرکز دهستان هفت در(افتر) از توابع بخش مرکزی شهرستان سرخه در فاصله 25 کیلومتری شمال غربی شهر سرخه و 35 کیلومتری شمال غربی شهر سمنان واقع شده است، این روستا به دلیل کوهستانی بودن و تابستان خنک و معتدل و قرارگیری آن بر سر راه ارتباطی مازندران، فیروزکوه و سمنان دارای ظرفیت بالای توریستی بوده و به عنوان یک نقطه توقفگاهی مطرح است، ییلاقات زیبا، آثار تاریخی و خانه‌های قدیمی و از جمله مغار(یخچال طبیعی به عنوان محل نگهداری فراورده‌های دامی و لبنی) از جمله دیگر آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری روستای افتر است.

"اَروانه" یکی از روستاهای شهرستان سرخه در استان سمنان است. روستای اروانه در مسیر جاده سمنان-فیروزکوه و در شمال شهر سرخه قرار گرفته است و 39 کیلومتر با سمنان فاصله دارد،وجود آب و هوای معتدل، مراتع و دشتهای سرسبز و باغهای سبز و خرم به همراه کوههای سر به فلک کشیده در کنار چشمه سارهای زلال و روشن آب از شاخصه های مهم این روستا است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  آخرین بروزرسانی سایت : 1398/07/25 10:48

  5.3.6.0
  V5.3.6.0