• EN
جمعه, 26 مهر 1398
 • ساعت : ۸:۳۲:۲۱
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ 
 • کد خبر : ۲۷۱۵
استاندار سمنان:
ثبت جهانی جنگل ابر زمینه ساز معرفی این جاذبه گردشگری در سطح جهانی است
استاندار سمنان ، در پیامی ثبت جنگل های هیرکانی در چهل‌و‌سومین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو در باکو را به عنوان اولین اثرجهانی ثبت شده استان سمنان به تمامی مردم استان سمنان تبریک گفت.

استاندار سمنان ، در پیامی ثبت جنگل های هیرکانی در چهل‌و‌سومین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو در باکو را به عنوان اولین اثرجهانی ثبت شده استان سمنان به تمامی مردم استان سمنان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، متن کامل پیام «علیرضا اشناگر» به این شرح زیر است :

«ثبت جهانی جنگلهای هیرکانی، بعنوان اولین اثر ثبت شده از استان سمنان در فهرست میراث جهانی در چهل‌ و‌ سومین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو در باکو آذربایجان واقعه ای تاریخ ساز برای مردم متمدن و طبیعت دوست استان سمنان است.

بی تردید این خطه ی وسیع از خاک پاک ایران اسلامی که بخش گسترده ای از آن علاوه بر 4 استان دیگر در استان سمنان نیز واقع گردیده است، ظرفیتی بسیار عظیم از زیست بوم 296 گونه پرنده و 98 گونه پستاندار است که دهها گیاه بومی درختی و بوته ای را در خود جای داده و می تواند بعنوان یکی از پتانسیل های مهم گردشگری در سطح استان سمنان، بیش از پیش در منظر جهانی خود نمایی کند.

پر واضح است که ثبت این اثر ارزشمند علاوه بر محافظت و نگهداری و معرفی در سطح جهانی به عنوان هدف اصلی در صنعت گردشگری نیز به عنوان نوعی تبلیغات جهانی موثر مورد استفاده قرار می گیرد و امید است پس از ثبت جهانی این اثر ماندگار، شاهد توقف نابودی جنگل و حفظ و حراست بیشتر از این نعمات ارزشمند الهی باشیم.

ضمن تبریک این رخداد میمون و مبارک به مردم عزیز ایران اسلامی و بویژه مردم شریف استان سمنان، بدین منظور برخود لازم میدانم از تلاش دکتر مونسان، رئیس سازمان میراث فرهنگی, گردشگری و صنایع دستی کشور, مدیران و کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان و تمامی عزیزانی که بمنظور ثبت این اثر ملی کوشش نمودند صمیمانه قدردانی و تشکر نمایم.»

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  آخرین بروزرسانی سایت : 1398/07/25 10:48

  5.3.6.0
  V5.3.6.0