يکشنبه, 29 دی 1398
 • ساعت : ۱۳:۲۶:۵۱
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ 
 • کد خبر : ۲۷۴۲
مدیر کل میراث فرهنگی استان سمنان:
كانون هماهنگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با هدف توسعه گردشگری استان ایجاد شد
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: هدف اصلی از تشکیل کانون هماهنگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی توسعه گردشگری استان است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: هدف اصلی از تشکیل کانون هماهنگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی توسعه گردشگری استان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان،«مهدی جمال» امروز و در نخستین جلسه کانون هماهنگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که در محل استانداری سمنان برگزار شد، افزود: استان سمنان در محور توسعه گردشگری قرار گرفته و نیازمند خرد جمعی است.

دبیر کانون هماهنگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان تاکید کرد: توسعه گردشگری در استان سمنان نیاز به برنامه محوری دارد.

 معاون سیاسی امنیتی استانداری سمنان و رییس کانون هماهنگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان نیز در این جلسه گفت: این کانون جهت تبیین موضوع فرابخشی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تشکیل شده است.

«حبیب ا... خجسته پور» افزود: اولین جلسه با هدف آشنایی دستگاههای اجرایی مرتبط با کانون هماهنگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه اتفاقات خوبی در سالهای اخیر در حوزه گردشگری استان اتفاق افتاده است، گفت: نیاز است این تلاشها ادامه یابد.
وی با بیان اینکه کارگروه های مختلفی در حوزه گردشگری وجود دارد،افزود: این کانون می تواند اثرگذاری بیشتری داشته باشد.

خجسته پور از جمله اهداف راه اندازی این کانون را  ایجاد هماهنگی بین سه عنوان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری،هماهنگی بین دستگاه های اجرایی، هماهنگی بین دولت و بخش خصوصی و هماهنگی بین بخش خصوصی عنوان کرد.
وی تنوع اقلیمی، نزدیکی به پایتخت، وجود اماکن تاریخی و مذهبی متعدد را از جمله قابلیت های استان سمنان برشمرد و گفت:
اولویت اول معرفی استان باید معرفی استان به هم استانی ها باشد و اولویت بعدی، استفاده از ظرفیت زایران است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری سمنان با تاکید استفاده از ظرفیت آموزش عالی و معادن استان برای توسعه گردشگری، افزود: تعریف پکیج سفر به ویژه در حوزه کویر در توسعه گردشگری استان موثر است.
وی بر افزایش ظرفیت جاذبه های دست ساز در استان تاکید کرد و گفت: این جاذبه ها در افزایش ماندگاری مسافران در استان موثر است.

مدرس دانشگاه و فعال حوزه گردشگری نیز در این جلسه گفت: توسعه گردشگری در استان سمنان نیازمند مشارکت ۴٣ دستگاه اجرایی است.
«سعید کامیابی» با بیان اینکه بیش از ۵۴ درصد مساحت استان بیابان است ، افزود: باید از این ظرفیت برای بیابان گردی و توسعه گردشگری در این زمینه استفاده کرد.
در پایان این جلسه احکام اعضای کانون هماهنگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان توسط ریاست و دبیر کانون ارائه شد.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  آخرین بروزرسانی سایت : 1398/10/29 11:16

  5.3.6.0
  V5.3.6.0