يکشنبه, 29 دی 1398
 • ساعت : ۱۳:۴۰:۵۱
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ 
 • کد خبر : ۲۷۴۳
مدیر کل میراث فرهنگی استان سمنان:
22 تا 24 آبان ماه استان سمنان میزبان جشنواره ملی ایل سنگسر است
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: جشنواره ایل سنگسر در قالب یک رویداد ملی از 22 تا 24 آبان ماه امسال در استان سمنان برگزار می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: جشنواره ایل سنگسر در قالب یک رویداد ملی از 22 تا 24 آبان ماه امسال در استان سمنان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان،«مهدی جمال» امروز و در دیدار شماری از اعضای کارگروه های جشنواره ایل سنگسر با معاون سیاسی امنیتی استانداری سمنان، افزود: این جشنواره با رویکرد استانی و در شهرستان گردشگری مهدیشهر برگزار می شود.

دبیر جشنواره ایل سنگسر نیز در این دیدار گفت: این جشنواره در سال ٩۵ به مدت سه روز برگزار شد و بالغ بر ۴٠ هزار نفر از این جشنواره بازدید کردند.

«منصور بیرقی» با بیان اینکه 80 نوع مشتقات لبنی و ۴٠ نوع نان از جمله قابلیت های سنگسر در بخش گردشگری غذا است، افزود: محوریت امسال جشنواره صنایع دستی است و این جشنواره سرآمد جشنواره های کشوری خواهد شد.
وی با بیان اینکه افتتاحیه و اختتامیه این جشنواره در سایت جشنواره گل های داوودی مهدیشهر با رژه گروههای مختلف برگزار می شود، گفت: اجرای آفرود، مسابقات اسب سواری و بازی های محلی، جشنواره غذا، برگزاری نشست های تخصصی ، پرواز پاراگلایدر، پیاده روی خانوادگی، برپایی سیاه چادرها از جمله برنامه های این جشنواره است.
معاون سیاسی امنیتی استانداری سمنان نیز گفت: جشنواره ایل سنگسر اتفاق خوبی است و از طریق این رویداد میتوانیم ایل سنگسر و استان را معرفی کنیم.
«حبیب ا.. خجسته پور» خواستار تدوین تقویم روز شمار جشنواره شد و افزود:
روزهای جشنواره نیز به طور مجزا نیاز به روزشمار دارند.
وی بر برگزاری با شکوه جشنواره، استفاده از ظرفیت چهره ها و مفاخر شهرستان و چهره های ماندگار در این جشنواره تاکید کرد و گفت: می توان از ظرفیت این جشنواره برای وحدت آفرینی هر چه بیشتر استفاده کرد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری سمنان با تاکید بر حمایت  استانداری سمنان از برگزاری این جشنواره گفت: برای سایر دستگاههای اجرایی نیز اقدامات لازم ابلاغ شود.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  آخرین بروزرسانی سایت : 1398/10/29 11:16

  5.3.6.0
  V5.3.6.0